İçeriğe atla. | Geziye atla

Free Theme for Plone

Kişisel araçlar

Buradasınız: Ana Sayfa / Eğitim / Bilişim Sistemleri Mühendisliği (SUNY)

Navigation

Genel Bilgi

yazan: tantug son değişiklik: 2011.11.02 15:57

Sevgili Öğrenciler,

Bilişim Sistemleri Mühendisliği ya da Information Systems Engineering Programı İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) ve State University of New York (SUNY) Binghamton üniversiteleri arasında bir ortak diploma programıdır. Programın amacı uluslararası bir vizyona da sahip yetkin Bilişim Mühendisleri yetiştirmektir.

Haziran 2007’de, programa açıldığı yıl giren 6 öğrenciden 5 tanesi ilk defa mezun oldu. 5 mezundan, 3 tanesi Amerika’da şirketlerde çalışmaya başladı, 1 tanesi Kanada’daki büyük üniversitelerden birine master için kabul edildi. Haziran 2008’de mezun olan 13 öğrencimizden 8’i Microsoft, KPMG, Pricewaterhouse Coopers gibi prestijli şirketlerde iş buldular ve bizi gururlandırdılar.

Programın dili İngilizce’dir ve programda başarılı öğrenciler hem İTÜ Bilişim Sistemleri Mühendisliği’nin hem de SUNY Binghamton Üniversitesi Bilişim Sistemleri Mühendisliği’nin diplomalarını alırlar. Programdaki öğrenciler 1. ve 3. sınıf eğitimlerini İTÜ Maslak Kampüsü’nde, 2. ve 4. sınıf eğitimlerini ise SUNY Binghamton Üniversitesi’nde alırlar. Dünya metropollerinden İstanbul’un kültürel ve Bighamton’un doğal zenginliğinin öğrencilerin sosyo-kültürel bir sentez yapmalarına yardımcı olduğunu düşünüyoruz.

Bilişim Sistemleri Mühendisliği Programı, Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri konusunda uzman olan mühendisler yetiştirmeyi amaçlayan disiplinlerarası bir programdır. Bu programın temel akademik unsurları Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar ve Bilişim Bilimleri ve Telekomünikasyon Mühendisliği’dir, böylece program mezunu öğrenciler bilgisayar tabanlı sistemler, yazılım metodolojileri, telekomünikasyon kavram ve altyapısı hakkında tecrübeli olarak mezun olurlar. Ek olarak, sosyal bilimler dersleri ile teknoloji ve toplum konusunda da fikir sahibi olurlar..

Programımıza kabul edilen bütün öğrencilerimize İTÜ ailesine hoşgeldiniz diyorum.

Prof. Dr. Eşref Adalı
Program Koordinatörü
İTÜ, Bilgisayar Mühendisliği Bölümü
adali@itu.edu.tr
(+90 212) 2853586
http://www.adalı.net/

This is Schools Diazo Plone Theme